Jak już pisałem w jednym z moich wcześniejszych artykułów, przesłanki orzeczenia rozwodu mogą być skomplikowane. Pomimo wystąpienia tzw. pozytywnych przesłanek do orzeczenia rozwodu (tj. zupełności i trwałości rozkładu pożycia), sąd nie jest uprawniony do rozwiązania małżeństwa przez rozwód w dwóch sytuacjach:

Rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli wskutek niego miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków albo jeżeli z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego (art. 56 § 2 kro).
Rozwód nie jest również dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego (art. 56 § 3 kro).
Jak widać, orzeczenie rozwodu nie zawsze jest takie proste jakby się mogło wydawać. Problemy mogą powstać, kiedy jeden z małżonków, kierując się zazwyczaj złośliwością, dąży do utrudnienia procesu dla drugiej strony. W takich sytuacjach warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnika, jak np. adwokata Szymona Prawuckiego z Gorzowa Wielkopolskiego, który świadczy swoje usługi przy Kosynierów Gdyńskich 81, 66-400 Gorzów Wielkopolski. Dzięki wsparciu doświadczonego adwokata, proces rozwodowy może okazać się mniej skomplikowany i czasochłonny, niezależnie czy odbywa się w Gorzowie Wlkp. czy w Szczecinie (dla mieszkańców Choszczna i okolic).

Serdecznie zapraszam do kontaktu,
adwokat Szymon Prawucki

© 2018 Adwokat Gorzów by Kancelaria Adwokacka Szymon Prawucki